Co je to SG Gwint?

Cílem SG Gwintu je možnost zahrát si gwint, který máme všichni tak rádi, jen v podobě, která bude hodna titulu “dobře vyvážená karetní hra”. To starý dobrý gwint bohužel není a není se čemu divit. V Zaklínači 3 své balíčky hráči sbírají během své cesty za titulem velmistra gwintu a různorodost karet se pohybuje od nepoužitelných po absurdně silné.

K nové tváři jsme přistoupili s respektem k původní verzi a zachování ducha hry. Využili jsme však i prostor pro inovaci – kromě vyvážení síly karet a jejich schopností jsme přidali i nějaké vlastní, vytvořili pár nových karet a ilustrace karet jsme nahradili těmi z online hry GWENT, aby získaly nový nádech. Pro doplnění jsme navíc nahradili stávající rozhraní vlastním.
První verzi 2.0 jsme vydali v listopadu 2023 do našich kluboven a obnovili kromě menších turnajů také v Karbanci – mistrovství v SG gwintu!

Vývoj SG Gwintu

Za vývojem stojí nejvíce 2 lidé:
Marian Zdvyhal – vývoj hry
Katcher – grafický design
Přesto je však hra otevřená komunitě – každý se může vyjádřit ke stavu hry a jejímu dalšímu vývoji. Hru čekají nové aktualizace ale i obsah. A také sběratelské kartičky!
Na našem serveru na Discordu jsou kanály určené právě k tomuto účelu. Doufáme, že se komunita bude rozrůstat a více angažovat ve vývoji a že se časem podaří vývoj překlopit na zcela komunitní.

Jak si SG Gwint zahrát?

Stejně jako je nekomerční náš spolek, tak i projekt SG Gwint je nekomerční – hlavním důvodem je zejména fakt, že všechna práva na hru patří společnosti CD Projekt RED.
SG Gwint si můžeš primárně zahrát ve všech našich klubovnách! Do začátku jsme se však rozhodli, že bychom rádi hru dostali i do rukou hráčů, a proto jsme ji zavedli jako odměnu pro naše členy s možností získání do 31. 1. 2024. Tato možnost již skončila. Nyní mají členové 2 možnosti získání karet.
A) Vlastní výtisk (neoficiální) – členům poskytneme tiskoviny, takový balíček však pro nás ale neexistuje a neevidujeme jej.
B) Objednávka v tiskárně přes nás (oficiální). Hráči zaplatí tiskárně náklady na fakturu a my jim zadáme data.
Tento balíček pak můžeš použít pro účast v našich turnajích.
Tuto možnost získání jsme zatím nezaktivnili, ale brzy ji nabídneme.

Sběratelské kartičky

Jako člen budeš mít možnost získat sběratelské verze karet, pokud budeš mít vlastní oficiální výtisk SG Gwintu.
Půjde o karty, které ve hře již jsou, ale budou vzhledově odlišné a místo herní grafiky se budou pyšnit fotkou cosplayera z naší komunity!
Kartičky bude možné získat v rámci akcí, kluboven a dalších možností, které budeme postupně vypouštět.

Gwint a trocha historie

Gwint je trpasličí karetní hra, kterou popsal ve své sáze o zaklínači Andrzej Sapkowski. Cílem karetní hry gwint je porazit protivníka ve dvou kolech. Armáda je reprezentována kartami jednotek, které vycházejí ze světa Zaklínače.
Když vývojáři z CD Projekt RED vymýšleli tuto karetní hru jako doplněk do jejich třetího vydání zaklínačské hry,  určitě netušili, jaký skvost vytvářeli. Hráči si hru tak zamilovali, že zavalili vývojářské studio prosbami o vytvoření samostatné verze této úspěšné karetní hry, čímž vznikl Gwent: The Witcher Card Game, který měl za sebou několik let úspěšného vývoje a turnajů.

Kolem původní verze gwintu ze Zaklínače 3 vznikl také spolek Gwint Klub, který náš spolek nahradil. Hraní gwintu v hospodě bylo jedním ze základních stavebních kamenů dnešní komunity. Hra však nebyla zamýšlena pro hraní dvou hráčů mimo videohru Zaklínač 3, což bylo velmi znát na jejím nastavení a vyvážení karet a frakcí. Šlo spíše o sběratelskou a budovatelskou hru. Přesto jsme ji milovali a dlouhá léta hráli.

Postupem času však zájem o hru upadal. Nakonec ani online verze hry Gwent nedokázala udržet své hráče a v roce 2023 jí skončila podpora a přešla na komunitní vývoj. S druhým nádechem spolku jsme se rozhodli tuto situaci změnit a dát gwintu nový život, péči a lásku.

A tak vznikl SG Gwint…

Scroll to Top